Siri Arama ve Mesajlaşma Tercihlerinizi Öğrenecek !

Siri Arama ve Mesajlaşma Tercihlerinizi Öğrenecek !

 

 

Apple son birkaç yıldır App Store üzerinde diğer servisler yerine kendi uygulamalarını öne çıkartması sebebiyle oldukça eleştirilmişti. Şirket Eylül ayında App Store arama algoritmasını değiştirmiş ve kendi uygulamalarına üçüncü parti uygulamalara göre daha az öne çıkacak hale getirmişti. Şimdi ise bunu bir adım daha ileri taşıyarak Siri üzerinde esneklik sunacak.

Mevcut durumda iPhone kullanıcıları Siri’nin bir arama yapmasını veya mesaj göndermesini istediğinde asistan varsayılan olarak cihazın Telefon veya iMessage uygulamalarını kullanıyor. Aramaları Skype veya WhatsApp’tan gerçekleştirmek mümkün, ancak kullanıcılar sesli komut verirken hangi servisi kullanmak istediklerini belirtmek zorunda.

Siri için gelecek yeni güncelleme ise kullanıcıları Apple uygulamaları kullanma zorunluluğundan kurtaracak ve kullanıcının en çok kullandığı uygulama varsayılan olacak. Örneğin, iMessage yerine bir arkadaşınızla sıklıkla WhatsApp kullanarak iletişim kuruyorsanız, Siri’den bu arkadaşınıza mesaj göndermek istediğinizde doğrudan WhatsApp kullanılacak. Aynı durum telefon görüşmeleri için de geçerli olacak.

Henüz Yorum Yapılmamış, İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yollayın