YouTube'daki Onaylı Kanallarla İlgili Önemli Değişiklik !

YouTube'daki Onaylı Kanallarla İlgili Önemli Değişiklik !

YouTube, platformda bulunan içerik üreticilerini korumak ve izleyicilerin YouTube deneyimini artırmak ve güzelleştirmek için çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Son düzenleme ise resmi kanalların görünümüyle ilgili. Peki izleyiciler açısından yeni görünüm neden önemli?

YouTube, artık günümüzde saatlerimizi geçirdiğimiz bir platform haline geldi. Evinin salonuna kamera koyup video çeken kişilerden devasa medya şirketlerine kadar neredeyse her ölçekten kişilerin bir kanala sahip olduğu platform, gün geçtikçe büyümeye , gelişmeye devam ediyor.

Platformdan para kazanılması ve kişilerin devasa kitlelere ulaşmasının bu denli kolay bir hale gelmesi de doğal olarak beraberinde bazı sorunları da getiriyor. YouTube da bu sorunları aldığı çeşitli önlemlerle aşmaya çalışıyor. Bir yandan içerik üreticilerini korumaya çalışırken bir yandan da izleyici için çeşitli önlemler alıyor.

Platformun aldığı son önlemlerden bir tanesi de onaylanmış kanallarla ilgili oldu. YouTube, resmi kanalların daha iyi ayırt edilebilmesi ve izleyicilerin bu kanalları kolaylıkla fark edebilmesi için kanal isimlerinin arka planlarında bazı değişikliklere gidecek.

Peki YouTube’daki bu değişikliğin izleyiciler açısından önemi ne?

Aslında bu değişiklik ilk bakışta kanalları ve içerik üreticilerini ilgilendiriyor gibi görünse de izleyicileri de oldukça yakından ilgilendiriyor. Yapılacak olan bu değişikliklerden sonra onaylı ve resmi kanallar artık daha seçilebilir hale gelecek ve dolayısıyla izleyiciler kaliteli içerikleri diğerlerinden kolayca ayırt ederek kalitenin zevkini tadacak.

Tabii burada onaylı kanalların hepsinin kaliteli içerikler üretip üretmediği sorunsalı akıllara gelebilir. Yapılacak yeni değişiklikle birlikte artık onaylı kanallar ön plana çıkacağı için içerik üreticileri tık tuzaklarından ya da kalitesiz içeriklerle dikkat çekme zorunluluğundan kurtulabilecek.

 

 

 

Kaynak : https://www.webtekno.com/youtube-daki-onayli-kanallarla-ilgili-herkesi-ilgilendiren-onemli-degisiklik-h76293.html

Henüz Yorum Yapılmamış, İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yollayın