Ülser ve gastrit sorununuzu Kudret Narı çözüm oluyor

Ülser ve gastrit sorununuzu Kudret Narı çözüm oluyor

Tropikal ülkelerde yetişen Kudret Narı, mide rahatsızlıklarına doğal çözüm getiriyor. Kudret Narı çeşitli şekillerde kullanılabiliyor.

Reflü hastalığı veya diğer adıyla asid reflüsü mide içindeki sıvının özofagus (yemek borusu) içine geri kaçmasıdır. Bu geriye kaçan sıvı hastaların bir kısmında yemek borusuna zarar verebilmektedir. Geriye kaçan sıvı içine mide asidi ve protein sindirilmesinde kullanılan pepsin adlı bir enzim bulunmaktadır. Bu sıvıda yemek borusuna en zararlı madde asididir. Reflü olan hastalarda normal insanlardan farklı olarak mide sıvısı yemek borusuna kaçmaktadır. Bu durum yemek borusunda ciddi tahrişe yol açabilmektedir. Bu rahatsızlık hemen hemen herkeste her yaş grubunda görülebilir; bebeklerde, yaşlılarda genç yetişkinlerde ayırt etmeden rastlanılabilir.

HASTALIĞIN BAŞLANGICINDA MİDE EKŞİMESİ VE AĞIRLIK HİSSİ VARDIR

Midenin iç yüzündeki belirli bir kısmın aşınması sonucu meydana gelen yaraya mide ülseri denir. Sinir bozukluğu, midede asit fazlalığı, zamanında ve iyi tedavi edilmeyen gastrit, mide zafiyeti, karaciğer yetersizliği veya safra azlığı, kalp hastalıkları, sindirilmesi güç yiyeceklerin aşırı derecede kullanılması, haddinden fazla sigara, çay, kahve veya asit yapıcı meşrubat içmek, alkol kullanmak veya bazı ilaçların uzun süre kullanılması mide ülserini doğuran nedenler arasındadır. Hastalığın başlangıcında mide ekşimesi ve ağırlık hissi vardır. Hastanın ağzına, sık sık ekşi su gelir. Tat alma duygusu hafiflemiştir, dil paslıdır, hastanın rengi solmuştur. Karnın üst kısmına bastırılınca, acıma hissedilir. Bu belirtiler ortaya çıktıktan sonra en kısa zamanda tedaviye geçilmezse; yemeklerden 23 saat sonra sırta doğru yayılan şiddetli mide ağrıları baş gösterir. Baş dönmesi ve terleme de görülür. Bu devrede, kusma ile bir miktar kan da görülebilir. Bazı kimselerin büyük abdestleri katran gibi olur, bu hastalığı ilerlemiş safhasıdır.

BEDEN VE ZİHİN SAĞLIĞINI KORUMAK ÇOK ÖNEMLİ

Peki, genel olarak oluşabilecek mide rahatsızlıklarına yakalanmadan önlem alınabilir mi sorusunu “Elbette önlem alınabilir” şeklinde cevaplandırabiliriz. Bu konuda ilk yazımızdan beri beden sağlığını ve zihin sağlığını korumanın önemine dikkat çektik. Bütün hastalıklar için önemli önlemlerden biri, doğal ve bilinçli beslenmektir. Bilinçli beslenmek bedenimize, zihnimize yapacağımız en büyük iyilik olacaktır. Öncelikle asitli içeceklerden mutlaka uzak durmalıyız. Bunun yerine soframızda ayran, cacık mevsimine göre hoşaf, komposto tüketebilir, lifli meyvelere ve besinlere ağırlık verilmeli, öğünlerin en az birinde yoğurt mutlaka bulunmalı, suyu vücudumuzdan eksik etmemeliyiz. Bu önerileri her hafta çoğaltarak yazacağız…

KUDRET NARI GASTRİT, ASİT FAZLASI GİBİ MİDE-BAĞIRSAK SİSTEMİNE BAĞLI TÜM HASTALIKLARI KALICI VE KESİN TEDAVİ EDER

Reflü, ülser, gastrit gibi önemli mide rahatsızlıları için birkaç küçük öneri reflü ataklarını frenlemeye yardımcı oluyor. Mide rahatsızlıklarında tam bir mucize olan Kudret Narı, bizim en büyük yardımcımız oluyor, propolis katkılı ballı kudret narı macunumuz hastalarımızın şikâyetlerini büyük oranda ortadan kaldırıyor. Kudret Narı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Halk arasında asırlardır mide hastalıklarının baş tedavisi olarak bilinen Kudret Narı bütün tropikal Asya, Afrika ve Hindistan'da yetişen turuncu renkli bir meyvedir. Kudret Narı'nın faydaları şöyle biliniyor: Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık ve gastrit için 40 gün süre ile tüketilmesi gerekiyor. İki şekilde tüketiliyor. Eylül ayında taze olarak çıkan kudret narı, olgunları balla karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor. Kadınca kolit  ülser  12 parmak – gastrit, asit fazlası gibi mide-bağırsak sistemine bağlı tüm hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi eder, Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe fayda verir, yara ve iltihapları giderir, bağırsak tembelliğini giderir, hücre yeniler, rahim yaralarına fayda verir, yanık ve yaralara lapası vurulur. Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.

Henüz Yorum Yapılmamış, İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yollayın